Ogrzewanie podłogowe
O ile sam montaż jest trochę droższy od tradycyjnego grzejnika, to niskie koszty eksploatacji zauważalne są już w pierwszym sezonie grzewczym.
Ogrzewanie podłogowe jest świetnym rozwiązaniem do wysokich pomieszczeń. Tradycyjne ogrzewanie powoduje unoszenie powietrza, które gromadzi ciepło pod sufitem. Ogrzewanie podłogowe utrzymuje stałą temperaturę od podłogi do głowy, czyli tam gdzie ciepło jest potrzebne.
Podłoga, na której ułożymy naszą instalacje musi być być odpowiednio przygotowana. Najważniejsze żeby była równa, ponieważ płyty izolacji termicznej powinny idealnie przylegać na całej powierzchni posadzki.
Niedokładny montaż może spowodować pękanie instalacji, co narazi nas na dodatkowe koszty i niepotrzebny bałagan. Dlatego bardzo ważne jest aby montaż naszego ogrzewania powierzyć profesjonalistom.
Dobrze wykonaną instalację ogrzewania podłogowego zaczynamy od wyłożenia folii i oddzielenia ściany od podłogi, dzięki czemu ograniczymy stratę ciepła tzw. izolacja brzegowa. Po zabezpieczeniu brzegów przystępujemy do montażu izolacji cieplnej na podłodze. Na wełnie mineralnej, płytach styropianowych lub specjalnie przygotowanych płytach izolacyjnych przyklejonych do foli rozwijanych z rolki układamy i mocujemy rury lub matę grzewczą. Ważne żeby zabezpieczyć instalację przed wilgocią w czym pomoże folia polietynowa lub folia aluminiowa ułożona od góry. I tu pozostaje nam już tylko wylewka i postawienie stopy na ciepłej podłodze.
Ogrzewanie podłogowe oprócz oszczędności w użytkowaniu ma jeszcze kilka zalet. Jedna z nich jest przyjazność dla alergików. Takie ogrzewanie powoduje mniejsze ruchy powietrza co daje mniejsze przemieszczanie się kurzu w pomieszczeniu.
Prostota w obsłudze wystarczy tylko ustawić termostat na odpowiednią temperaturę i działamy.
Wybierając dobrego fachowca i odpowiednią instalację, mamy gwarancję cieszenia się ciepłem w naszych czterech ścianach przez długie lata.